Projektowanie, zakładanie sadu w ogrodzie wiosna

Wiosna o ogrodzie w Gliwicach

Wiosną w ogródkach i na działkach praca wre. Słychać nie tylko odgłosy kosiarek, ale także szum ciężko pracujących zapylaczy przy naszych kwitnących wiśniach czy jabłoniach.  Wiosna to czas kiedy możemy zachwycać się kwitnącymi na biało i różowo drzewami owocowymi. Warto posadzić w ogrodzie drzewko owocujące, które będzie pięknie kwitło, przyjemnie pachniało i latem lub na jesieni da obfity, smaczny plon. 
 
Urządzając ogród lub działkę, zazwyczaj szukamy roślin, które mają zarówno walory estetyczne, jak i użytkowe. Świetnym rozwiązaniem w takich wypadkach jest sadzenie dużych krzewów owocowych. Coraz bardziej doceniany jest przez ogrodników i działkowców dereń jadalny, który na wiosnę efektownie kwitnie a jego owoce są idealne na soki, dżemy i nalewki.  Innym przykładem jest jagoda kamczacka. Ten łatwy w uprawie krzew wiosną ma efektowne żółte kwiaty, a latem zdobią go ciemnofioletowe owoce bogate w witaminy. 
 
Na wiosnę, w naszych ogrodach kwitną oprócz drzew owocowych i roślin cebulowych również byliny okrywowe. Epimedium wielkokwiatowe, inaczej nazywane kwiatem elfów, mało popularna roślina, wiosną zachwyca ciekawymi, delikatnymi kwiatami. Roślina ta nadaje się do wprowadzenia na miejsca zacienione.
 
Różnobarwne kolorowe akcenty w wiosennym ogrodzie zawdzięczamy także kwitnącym roślinom skalnym. Popularny żagwin ogrodowy, tworzy różowo-fioletowe poduchy przyciągające wzrok. Innymi popularnymi roślinami w ogrodach skalnych są skalnice. Ta popularna i lubiana roślina cieszy wdzięcznymi, różowymi kwiatami.   
 
Poniżej wiosenne zdjęcia z działki.