Różowa Geometria – projekt ogrodu w Kleszczowie. Z pośród zaleceń inwestorskich w projekcie należało uwzględnić utworzenie miejsca na spotkania rodzinne oraz wyznaczenie miejsca na wypoczynek bierny. Życzeniem inwestorów było zachowanie linii prostej i geometrii w ogrodzie oraz dobranie roślin kwitnących na różowo i w odcieniach fioletu. W projekcie z bylin zaproponowano piwonie, pysznogłówki, krwawnicę, szałwię, rutewki, bodziszki czy kocimiętkę. W ogrodzie który ma być atrakcyjny cały rok nie mogło zabraknąć też jesiennych kwiatów: rozchodników i astrów. Ozdobne krzewy wybrane do projektu to gatunki zarówno o ozdobnych kwiatach, owocach, liściach jak i ciekawym zabarwieniu gałęzi np.: budleja, klon palmowy, oczar, ognik oraz kilka gatunków zimozielonych.

projekt-zagospodarowania-ogrodu-na-terenie-slaska

Owocowy Ogród – projekt ogrodu w Stolarzowicach, dzielnicy Bytomia. Dla inwestorów ważne było, aby w projekcie pojawiło się dużo drzew i krzewów owocowych. Istotne było też stworzenie miejsc na spotkania ze znajomymi. Według naszego projektu, w dwóch miejscach przeznaczonych na drzewa owocowe zostaną posadzone: czereśnie, śliwy: renklody; jabłonie: papierówka i antonówka oraz różne odmiany gruszy. W tym wyjątkowym owocowym projekcie nie mogło zabraknąć również, zyskującej coraz większą popularność, pigwy. Dodatkowo w ogrodzie w towarzystwie malin, jeżyn czy porzeczek pojawią się takie krzewy owocowe jak: rokitnik, suchodrzew jadalny, świdośliwa i dereń jadalny. Wśród krzewów ozdobnych znajda się również te mające ozdobne owoce, takie jak: irga, mahonia, roża wielkokwiatowa i ognik szkarłatny. Z roślin ozdobnych natomiast zostały wybrane takie, które przywodzą na myśl ogród w stylu wiejskim : łubiny, maki, płomyki, astry, orliki, rudbekie czy liliowce.

projekt zagospodarowania ogrodu w Bytomiu

Nasza pierwsza realizacja obejmowała nieduży teren na obszarze ogródków działkowych znajdujących się w Gliwicach. Im mniejszy ogródek tym większe wyzwanie, by sprostać oczekiwaniom inwestora, a projekt był funkcjonalny, atrakcyjny a przy okazji uwzględniał potrzeby najmłodszych do swobodnej zabawy na powietrzu. Ważne przy tym projekcie było dobranie roślin atrakcyjnych dla klienta, a jednocześnie  odpowiednich pod względem trudnych warunków siedliskowych. Wśród wybranych roślin znalazły się gatunki lubiane przez pszczoły i trzmiele takie jak Rozchodnik okazały, Aster gawędka czy Jeżówka purpurowa – dzięki czemu przy okazji cały projekt jest przyjazny dla tej, nieocenionej dla człowieka, grupy owadów zapylająch.

 

20130802101239957_0001

zxc